czwartek, 19 lutego 2015

ROZDZIAŁ MIĘŚNI BRZUCHA

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha powinnaś sprawdzić czy nie doszło do rozdziału mięśni – czy są one wystarczająco blisko siebie tak jak przed ciążą.


Jak dochodzi do rozdziału mięśni brzucha?

Rozdział mięśni brzucha powstaje, kiedy w czasie ciąży mięśnie brzucha zamiast rozciągać się nad rosnącym płodem, oddalają się od linii środkowej i w ten sposób rozdzielają się. Stan ten występuje jednak u niewielkiej ilości kobiet. Zazwyczaj powstaje, kiedy mięśnie są zbyt skurczone, by mogły swobodnie rozciągać się w okresie ciąży lub kiedy były zbyt mocno forsowane jeszcze przed ciążą. Apeluję więc o zdrowy rozsądek.

Na szczęście nie jest to poważny problem zdrowotny, w takiej sytuacji należy zastosować inne podejście do ćwiczeń. Jeśli wyczujesz w brzuchu szczelinę, nie panikuj. Mięśnie zazwyczaj zrastają się same w ciągu kilku tygodni. W tym czasie możesz z powodzeniem skupić się na ćwiczeniach dolnych partii mięśni brzucha. Wystarczy wykonywać odpowiednie dobrane ćwiczenia.

Nie ma takich ćwiczeń, które pomogły by przyspieszyć zespolenie mięśni brzucha. Ważne jest aby nie pogorszyć stanu nieprawidłowo wykonywanymi brzuszkami lub innymi ćwiczeniami.

Jak sprawdzić czy nie doszło do rozdziału mięśni brzucha?

Zapraszam tutaj:Rozdział mięśni brzucha. Sprawdź zanim zaczniesz ćwiczyć

To moja nowa strona na której znajdziecie masę cennych informacji jak wrócić do formy po ciąży. Zapraszam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz